Göktaşı filmi konusu

Göktaşı filminin konusu, oyuncuları ve fragmanı:

Trakya’da Günebakan adında bir köyün halkı susuzluktan kurtulmak için yağmur duasına çıkar. Ancak köylü yağış beklenirken gökten gök taşı yağmaya başlar.

Köylüler ne olduğunu anlamaya çalışırken yabancı ajanlar durumu incelemek üzere köye gelirler. Yabancılar köylülerden gök taşlarını satın alacaklarını ve büyük paralar ödeyebileceklerini söyler. Köyün muhtarı bu durumdan en fazla kazancı kendinin elde edebilmesi için planlar yapar. Köy halkı göktaşlarını muhtardan kurtarmak ve ajanlara satarak kendileri de para kazanabilmek için uğraşır.

Bu sırada muhtarın şarkıcı olma hayalleri kuran oğlu Bahadır, köye haber yapmaya gelen muhabir Ceylan’a gönlünü kaptırır. Komedi türündeki filmin oyuncuları arasında Şafak Sezer, Ayhan Taş, Bülent Çolak, Tuna Orhan gibi ünlü isimler yer alıyor.

Zügürt Aga (1985) 1h 41min | Comedy, Drama | 11 November 1989 (Denmark) Summary: The landowner (Agha) of the Haraptar village marries off his old father with the young and beautiful Kiraz. But on the nuptial night, his father dies and everthing starts to go bad for the ... See full summary »
Ülke: TurkeyDil: Turkish

Göktaşı konusu nedir? Göktaşı oyuncuları kimler?

Göktaşı oyuncuları kimler? Göktaşı konusu nedir?